מחרתיים יום הולדת!

עמר הקטנטונת שלי תהיה מחרתיים בת שנתיים.

זו נראית לי הזדמנות פז לפוסט על עוגות יום הולדת. אנחנו תמיד מכינים ומקשטים לבד. הרבה יותר קוסם, ביתי, אותנטי ונוגע ללב בעיני מכל העוגות המעוצבות, מקצועיות, צבעוניות ומפוסלות שנותנות לי את ההרגשה של נרות חנוכה – “לראותן בלבד”. אז לא הכל הכי ישר, מדויק ואמין, אבל העיקר הכוונה, ההשקעה והאהבה בכל חיתוך, תכנון וקישוט של אמא ואבא, בלילה לפני יום ההולדת.

זו העוגה הראשונה שהשתתפתי באופן פעיל בעיצובה. מאד גאה בה. את הקוביות פיסלתי ממרציפן תוצרת בית שגם אותו הכנו בעצמנו!

אצלנו זו מסורת, לבחור צורה של עוגה (לפעמים הילד בוחר, לפעמים אנחנו כהפתעה בשבילו) ולקשט בהתאם, והדבר כבר הפך לגולת הכותרת של חגיגות יום ההולדת. זה הגיע למצב שנאלצנו להחביא את העוגה במקרר של השכנים כדי שבני הדודים לא יציצו עליה לפני החשיפה ברגע המיועד (הדלקת הנרות, כמובן).

זו פעם ראשונה שעוגה חזרה על עצמה. הכל לפי בחירת החוגג(ת). בפעם הראשונה המתנה הותאמה לעוגה והחוגגת קיבלה מתנה קופסת תכשיטים.

תמיד תמיד תמיד ומבשר ימי ההולדת אצלנו הוא הדפדוף בספר “עוגות יום ההולדת”. חדי העין (שלא לומר הפז”מניקים) מביניכם יוכלו לגלות את ההשראות שהוא מהווה לנו לאו דוקא בהעתקה 1 ל-1 אלא ברעיונות הכלליים.

לילידת החורף סיכוי גבוה לקבל עוגה מקושטת בתותים
כן, אותה ילדה, שנה אחרת…
אני בד”כ נגד אכילת חיות, אבל בתור עוגות יומולדת הן מאד פופלריות אצלנו.
2 במחיר אחד = גם חיה וגם תותים!
והנה חיה בלי תותים (אבל עם מרציפן ואוראו)
זה מה שעשינו כשהילדה ביקשה “תמונה ממוסגרת” ליומולדת. בתור ילידת קיץ ענין הפירות קצת יותר מגוון מתותים…

 

ולמה להקל אם אפשר להקשות – אני מתבאסת מכמות צבעי המאכל בממתקים השונים, אז משתדלים תמיד למעט בצבועים למיניהם, ולהשתמש בפירות (טריים או מיובשים). העוגות עצמן נעות בין עוגת מייפל/טורט/עוגת שוקולית ולבכור, כמובן, פרג (וגם היתה פעם של עוגת מרשמלו). לפעמים חורגים עם בראוניז או פאי דובדבנים, אבל לעיצוב נוח אין על הטורט, ולהכנה מהירה אין על המייפל, ולקלישאה אין על השוקולית.

כן, תגלו כאן מוטיביים חוזרים, הבסיס לקרם הוא בד”כ אינסטנט פודינג, ולא מפספסים אצלנו שום הזדמנות לאכול “אוראו”.

המראה לא בא על חשבון הטעם, והמסורת ממשיכה גם כשגדלים. אז פה פאי דובדבנים לבכור שחגג עשר וזו העוגה שהוא הכי אוהב.

אז יאללה, אתן לתמונות לדבר – מדובר בלקט קטן מכלל עוגות יום ההולדת (לדעתי יש ברפרטואר כבר 30) – התמונות שנמצאות במחשב הזה ולא בקודם, באיחולים להרבה שמחות וזכרונות נעימים!

ומזל טוב לעמר! (צילמה הדר הרנס).

כפרה עליה!

השארת תגובה